Ktoré sklo je najlepšie do sprchy?

Klasické farby skla do sprchového kútaHlavné druhy skla používané v sprchových kútoch  

  • Priehľadné sklo 
  • Saténové sklo 
  • Ornamentálne sklo
  • Pieskované sklo
  • Farebné sklo

Najčastejšie si zákazníci vyberajú klasiku, čiže priehľadné sklo, ktoré má v sebe čiastočky železa, čo spôsobuje ľahko zelenkavú farbu, ktorá je viditeľná na krajoch brúseného skla. Samozrejme je to voľba, ktorá pridáva eleganciu interiéru, ale vyžaduje si časté čistenie, keďže sú nečistoty dosť viditeľné. Do sprchového kúta si môžete vybrať sklo s nižším obsahom oxidov železa, čo má za následok ešte väčšiu priehľadnosť, vďaka čomu sú exkluzívne prvky vo vnútri sprchovacieho kúta ešte viditeľnejšie.

Saténové sklo je menej obľúbené, ale stále si nachádza svojich fanúšikov, pretože vďaka svojej štruktúre sú na tom skle menej viditeľné usadeniny vodného kameňa na jeho vonkajšom povrchu. Myslite na to, že každé sklo sa zašpiní podobným spôsobom a každé potrebuje čistenie, no matný povrch saténového skla umožňuje menej časté čistenie bez toho, aby bol narušený celkový vzhľad kúpeľne.

Menej obľúbené typy skla do sprchového kúta 

Farebné sklo do sprchového kúta je nevyhnutným ozdobným prvkom kúpeľne. Sú dostupné rôzne farby skla, čím hrubšie tým je viditeľnejšia farba.  Žiaľ, vodný kameň na farebnom skle je vďaka kontrastným škvrnám oveľa viditeľnejší a menej estetický ako na čírom skle. Farebné sprchové sklá sa odporúčajú do kúpeľne s veľkou plochou, pretože ju dokážu opticky zmenšiť.

Ozdobné sklá spájajú priehľadnosť s dekoratívnym prvkom. Z vnútornej strany je sklenená plocha pre sprchovací kút dokonale hladká, na druhej strane je zaujímavý ornament. Čistenie zo strany vzoru môže byť pre majiteľa utrpením, ale usadenina je určite oveľa menej viditeľná ako pri iných typoch skiel a ozdoba poskytuje aj sprchujúcej sa osobe pocit intimity. 

Pre osoby, ktoré majú radi extravagantné riešenia sú odporúčané pieskované sklá, ktoré vznikajú vďaka moderným technikám ozdobovania. Na výber je viac druhov vzorov.  Nič vám nebráni skombinovať dva alebo dokonca tri rôzne typy skiel do sprchového kúta, napríklad pieskované sklo zafarbené do zvolenej farby.

Na čo sa sústrediť pri výbere skla do sprchového kúta?

Najdôležitejšou vecou na ktorú by sa mal každý zákazník sústrediť počas výberu skla do spchového kúta (https://sklo.sk/sk/4-sprchove-kuty), je kombinácia jeho funkčnosti s vzhľadom. Sklo by malo byť vyrobené kvalitne, mať záruku a predovšetkým hodiť sa k zvyšku vybavenia interiéru kúpeľne. Klasika je vždy nadčasová a menej častá potreba umývania vás poteší v budúcnosti.

Zdroj: reklamný článok sklo.sk