Výber záhradného domčeka

Čo by ste mali zvážiť pri výbere záhradného domčeka?

Záhradné domčeky: kov, plast alebo drevo?

Poľské záhradné domčeky v ponuke výrobcov sú vyrobené z rôznych materiálov – kovu, plastu a dreva. Pre ktorý typ domčeka by ste sa mali rozhodnúť? Každý materiál má svoje výhody a nevýhody – pri rozhodovaní o kúpe sa ich oplatí zohľadniť.

Kovové záhradné domčeky

Ľahké, odolné a lacné – to sú hlavné výhody kovových záhradných domčekov. Obľúbené sú najmä u tých, ktorí majú pozemky mimo domu, pretože do takéhoto objektu je ťažké sa vlámať – dobre chráni obsah pred zlodejmi. To však nie je všetko, pretože kovové záhradné domčekyhttps://plechovegaraze-stalmex.sk/kategoria-produktu/zahradne-domceky/ – môžu byť aj estetickým prvkom záhradnej architektúry – v ponuke výrobcov nájdete domčeky, ktorých steny imitujú vzhľad dreva.

Plastové záhradné domčeky

Hlavnou výhodou plastových záhradných domčekov je, že nie je potrebná pravidelná údržba, čo sa odráža na vynaložených nákladoch. V dôsledku toho je ideálny pre ľudí, ktorí nemajú čas pravidelne maľovať alebo jednoducho chcú, aby domček vyzeral dobre dlhé roky. Plastové záhradné domčeky – podobne ako kovové môžu svojím vzhľadom pripomínať drevené domčeky.

Drevené záhradné domčeky

Drevo je obľúbený stavebný materiál, a preto nie je prekvapením, že sa z neho vyrábajú aj záhradné domčeky.Drevené záhradné domčeky si však vyžadujú pravidelnú údržbu – inak nebudú po čase vyzerať čo najlepšie.Drevené záhradné domčeky sú obľúbené najmä u majiteľov rekreačných pozemkov – často sa z nich stavajú rekreačné objekty.

Záhradný domček – veľkosť

Drevené, plastové aj kovové záhradné domčeky sú k dispozícii v rôznych veľkostiach. Pre akú veľkosť domčeka by ste sa mali rozhodnúť? Kľúčom k úspechu je veľkosť pozemku – čím väčší je pozemok, tým väčší môže byť domček. Na druhej strane nemá zmysel postaviť veľmi veľkú chatku, ktorá bude slúžiť len ako sklad sezónneho športového náradia a náčinia.

Pri výbere veľkého záhradného domčeka musíte mať na pamäti platné stavebné predpisy. Bez získania povolenia možno na pozemku postaviť len chaty určitej veľkosti. Výber väčšieho bungalovu si vyžiada viac formalít na úradoch.Zdroj: sponzorovaný článok, 
plechovegaraze-stalmex.sk